Bir Evlenme Teklifi Meselesi..

İstanbul düğün fotoğrafçısı

Hadi baştan yaşayalım o duyguları. Kafanızda bir sürü soru? Nereden başlayacağım, nasıl bir yüzük almalıyım, nerede teklifi sunmalıyım, teklif ederken neleri önemsemeliyiz?
Bir sürü soru?

Öncelikle sakin olun, derin bir nefes alın ve arkanıza yaslanın.

Şöyle yapalım mı? Ben sana sorular sorayım, sen o sorulara içinden cevap bul belki doğru bir şekilde adım atmana yardımcı olurum ne dersin? Hadi başlayalım o zaman! :))

Öncelikle onu ne zaman tanıdın, yani onu ilk gördüğünde belki de tanımaya başladığında en çok ne hissettin? Duygularını düşün tekrar hisset o anları. Bunlar ne alaka evlenme teklifi ile deme. Birlikte yaşadığınız her duygu çok kıymetli. Evlenme teklifi gibi o ilk duyguyla benzerdir.

Sonrasında düşün, sevdiğin kadın nasıl biri? Onu kafanda betimlemeye çalış. En çok neleri sever mesela, yada en sevdiği renk, en sevdiği yer, en sevdiği müzik gibi. Belki de bunları daha önce düşünmedin yada unuttun. Onları bir hatırla bakalım. Yada sohbet ederken ona sor belki zaman içinde zevkleri tercihleri değişmiştir önemli! Hee sorarken öyle senin en sevdiğin müzik ne diye de tak diye sorma. O an arabadasınızdır yada bir ortamda o esnada sorabilirsin. ” Şarkı da güzelmiş, hadi gel seninle bir şarkı seçelim bu bizim şarkımız olsun diyebilirsin mesela.”

Evet! İlk zamanları düşündük, onu tanımladık şimdi en güzel noktadayız. Onu tanırken aslında nasıl bir yüzük alacağını az çok fark edersin. Mesela tanımlamalara göre gidelim;

** Çok fazla eşya sevmeyen, minimal eşya seçimleri, sadece bir yaşamı seven biriyse tanımlamaların, ona gidip de kocaman bir tek taş alma. Daha naif daha minimal ince bir tek taş alabilirsin. Tek taş demek illa klasik tek taş değildir daha farklı da olabilir, elmas, zümrüt gibi. Eğer günlük hayatında yüzük, takı kullanan biriyse zevklerini anlayabilirsin. Detaylara önem ver. Onu tanırken detayları takip edersen doğru yolu mutlaka bulursun.

** Daha hareketli, eğlence sever, göstermeyi seven biri ise ona güzel bir yüzük seçmen daha doğru olur. Bu kare baget yüzükler onlar için çok hoş bir seçim olabilir. Dediğim gibi eğer günlük hayatında takı kullanıyorsa taktığı takılar gösterişli mi yani büyük yapılarda mı yoksa daha sade mi gözlemle bakalım.

Gelelim mekana, aslında süreç aynı. Aynı sorulara cevap arayın. Bazı insanlar ilk sevgili olduğunuz yerde çok mutlu hisseder, bazıları şık bir restoran da bazıları ise belki bisiklete binerken belki gezerken belki de piknik yaparken yani daha doğalını severler. O yüzden önce tanıyın.

Her bütçeye göre her şeyin var olduğu bir zamandayız aslında. Bu arada yapmamanız gereken ve bence en önemli şey!! Lütfen bu güzel süreçlerde, en yakın arkadaştan, eşten, dosttan, kardeşten tavsiye almayın. Bu sadece onun çevresi değil, sizin çevrenizden kısmı da dahil. Tavsiye almayın. Evlenecek olan sizsiniz. Sorduğum soruların cevabını bulursan emin ol çok daha güzeli olur. Tavsiyeler genelde, tavsiye verenin hayali ile harmanlanmış oluyor. Yapmayın arkadaşlar.

Bana soru sormak istersen ben buradayım.

Sevgiler Tuğba’dan.

Evlilik Teklifi

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.