Yasaklar Kalktı Mı?

İstanbul düğün fotoğrafçısı

Beklenen hafta sonu yasakları kısmende olsa kalktı. Ee o zaman az kişi de olsak düğünümüzü, nişanımızı yapmayalım mı? Sevdiğimizle kavuşmayalım mı ? Bitmesin mi bu özlem yani değil mi ama!

Evet arkadaşlar bilinmez bir sürecin içerisindeyiz hepimiz. Bir gün içerisinde bile ani kararlar alınabiliyor maalesef ki dünya üzerinde. Ama yine de mutluyuz yine de umutluyuz.

Yasaklar en azından hafta sonu 1 gün olmak üzere kaltıysa ve sınırlı sayıda nikah yapabiliyor olsak bile çok kıymetli. Aslında keşke bu pandemi süreci benim evlilik sürecime denk gelseydi emin olun çok isterdim. :)) Yaşasın düğün yok nikah var, tanımadığım akraba, komşu vs. yok, tanıdığım gerçekten yakın sadece bir kaç insan var. Yaşasın samimi ortam. Aslında hoş geldin minimal yaşam. Benim gibi minimal hayatı sevenler için biçilmez bir kaftan şu pandemi. Tabii zorlukları da var, herşey güzel demiyorum ama güzel olanları da kötülerin arasına atıp kaybetmeyelim.

Ve en güzeli yaşasın hatıraları kayıt altına almak.

Bir düğüne en düşük verilen bütçe 15 bin TL olarak düşünelim. Ne için, insanlar görsün, takı gelecek, ailelerin gönlü olsun falan filan uzar gider bu sıralama. Ama şunu unutuyorsunuz bunları yapmaya çalışırken sadece 3 saat bir mekana eğlenmek için bütçe ayırıyorsun sonra o 3 saat geçip gidiyor. Şansına düğün mekanının videosu güzel olursa ne ala bir anı kalır. Fotoğrafçısına hele bir şey demiyorum. Onlarında işi bu Şipşak çekmek, o anda ne oluyorsa. Peki kaçta kaçını tercih ediyorsunuz. Ben söylim arkadaşlar, belki bir belki 2 fotoğraf diğerleri boş. Yapacağınız özel bir fotoğraf çekimi ise bir ömre bedel. Bu sebepten bütçe planlaması yaparken öncelikliler arasına fotoğraf çekimlerinizi alın.

Kendimden örnek vereyim; düğünüme 1 yıl varken ilk anlaştığım kısım sizce neydi? :))

Fotoğraf değil :)) Kuaförümdü. İnternetten deli gibi kuaför aradım. İsim yapmış çoğu kuaförle görüştüm. Şu çok önemli! Siz kuaföre gittiniz, düğün paketi hakkında bilgi istediniz, size direk ücreti sunuyorsa çıkın ordan. Ama size yapacağı hizmeti sunuyorsa, sizi önemsiyorsa, gelinliğinizi merak eden bir kuaföre denk geldiyseniz, gözünüzü kapatın ve bırakın kendinizi. Araştırmalarım sonucu tam da bu tarifte bir yerle karşılaştım ve hep derim herkesede gözüm kapalı öneririm. Salon Özer, Özer abinin yeri, “Özer Tayfun”. Mükemmel bir insan. Hiç tanımadan gittim görüştüm, sohbet muhabbet derken bir yıl öncesinde sözleşmemi imzaladım ve bitirdim. Düşünün hayalimdeki gelinliği göstermiştim daha gelinlik bile hazır değil. :))

Sonrasında fotoğraf. Ben düğünden sonra çekim istediğim için, o şekilde bir ayarlama yapıp anlaştım ve önceliklerimi kafamdan çıkartmış oldum.

Demem o ki arkadaşlar, sizin için öncelikler nedir? Önce bunu sıralayın, üzerine düşünün ve harekete geçin. Bana bu süreçlerle ilgili sormak istediğiniz birşey olursa her zaman yanınızdayım. Destek olmak için elimden geleni yaparım. Yeterki o anı güzel yaşa, özgür yaşa. Bu sizin gününüz unutmayın.

Sevgiler Tuğba’dan.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.